Hanna Falksund (MP)

Kontaktinformation

E-post:
hanna.falksund@gallivare.se

Uppdrag (5 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunfullmäktige Ersättare 2020-03-18 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ersättare 2021-01-01 - 2022-12-31
Lapplands Kommunalförbunds Gymnasienämnd Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Matlaget i Gällivare AB Ersättare 2019-04-01 - 2023-03-31
Minoritetsspråk, samrådsgrupp Ers/Repr för Ks 2019-01-01 - 2022-12-19