Förtroendevalda i Gällivare kommun

Pernilla Fagerlönn (V)

Kontaktinformation

E-post:
pefa01@gallivare.se

Bild på Pernilla Fagerlönn

Uppdrag (5 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunfullmäktiges valberedning Ersättare 2018-10-15 - 2022-10-16
Kommunstyrelsen Ersättare 2019-01-01 - 2020-12-31
Kommunstyrelsens Arbetsutskott Ersättare 2019-01-01 - 2019-12-31
Minoritetsspråk, samrådsgrupp Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-19