Förtroendevalda i Gällivare kommun

Sanna Strokirk Nilsson Ylitalo (MP)

Uppdrag (5 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunfullmäktiges valberedning Ersättare 2018-10-15 - 2022-10-16
Kommunstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2021-12-31
Kommunstyrelsens Arbetsutskott Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunstyrelsens ungdoms-, fritids- och kulturutskott Ledamot 2019-01-01 - 2019-12-31