Förtroendevalda i Gällivare kommun

Mats Rantapää (S)

Kontaktinformation

E-post:
mats.rantapaa-POL@gallivare.se

Uppdrag (6 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunfullmäktige Ledamot 2019-11-08 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunstyrelsens Arbetsutskott Ersättare 2021-01-01 - 2022-12-31
Kommunstyrelsens samhällsplanerings- och teknikutskott Ersättare 2021-01-11 - 2021-12-31
Kommunstyrelsens ungdoms-, fritids- och kulturutskott Ledamot 2020-01-01 - 2021-12-31
Minoritetsspråk, samrådsgrupp Led/Repr Ufk 2019-05-20 - 2022-12-19